بررسی کامل حقيقت تـوبه

دانلود فایل بررسی کامل حقيقت تـوبه در قالب فایل word و متشکل از 31 صفحه قابل ویرایش بخشی از محتوا :: امنيت و آرامش، مصونيّت نفس از رذايل ، حفظ انديشه از افكار آلوده ، رسيدن به حسنات اخلاقى ، طى مراتب كمال ، همچنين ساختن شخصيت انسان براى انسانيت ، بدس توبه,تؤبه,توبه از نظر قرآن,توبه در احادیث,تؤبه در قرآن|31022705|gfx
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع بررسی کامل حقيقت تـوبه می باشد.

دانلود فایل بررسی کامل حقيقت تـوبه
در قالب فایل word و متشکل از 31 صفحه قابل ویرایش

بخشی از محتوا ::

امنيت و آرامش، مصونيّت نفس از رذايل ، حفظ انديشه از افكار آلوده ، رسيدن به حسنات اخلاقى ، طى مراتب كمال ، همچنين ساختن شخصيت انسان براى انسانيت ، بدست آوردن كمالات معنوى و محقق شدن به حقايق الهيه واتصال به منبع فيص و رسيدن به مقام قرب الهى و ورود به دايره ى محبت الهى و پيدا كردن فضائل انسانى و رسيدن به سعادت اخروى، همه امورى است كه براى انسان حاصل نمى شود مگر به ترك گناه.
انسان گنهكار از درك فيوضات و اخذ امور معنويه تا زمانى كه از ورطه ى گناه و معصيت خارج نشده است محروم است، پس كسب مجموعه ى خير در عالم هستى ممكن نيست مگر به ترگ گناه.
انسان آلوده ى به معصيت و گناه، زمينه ى رشد و پرورش استعدادهاى درونى و معنوى و قواى جسمانى و روانى خود را براى رسيدن به كمال مطلوب سد نموده، و مانع حركت خود به سوى طى مراتب مى شود.
لكن وجود مبارك حضرت حق از باب رحمت به انسان، بابى را براى معصيت كاران جهت جبران مافات گشوده است كه با ورود به سرزمين حقايق اين حقيقت عرشى، انسان آلوده، غير از اين كه تمام آلودگى هاى خود را از
صفحه ى نفس مى زدايد، به درجات بالاى معنوى نيز دست پيدا مى كند.
اين حقيقت عرشى چيزى نيست جز «توبه» ، توبه آغوش رحمت الهى است.
توبه حقيقتى عرشى و نورانى و سبب اتصال دور افتادگان به اصل و محبوب است.
اين مرتبه را مقامات بسيار بالايى است و به مراتب اين حقيقت و طى مراحل آن در آيات و روايات به صورتى مبسوط بحث شده است و فهم مطالب اين مجموعه از آيات و روايات نيازمند تفسير و تبيين دقيق و عميق مستند بر مطالب علمى است.
انديشمند محقق و عالم متتبع استاد حسين انصاريان در سال 1363 شمسى مباحثى تحقيقى پيرامون موضوع توبه مطرح فرمودند كه در آن زمان بسيار مورد استقبال طلاب و دانشجويان و قشر جوان جامعه قرار گرفت و منشأ اثرات بسيار بالائى شد.
جناب حجة اسلام حاج سيد محمد جواد هاشمى يزدى مديريت محترم مركز تحقيقاتى دارالصادقين پيشنهاد تبديل اين مجموعه را به كتاب جهت استفاده بيشتر جامعه از اين مجموعه را نمودند.
سخنرانى ها توسط مؤسسه دارالعرفان پياده به محضر استاد عرضه شد، ايشان نيز مباحث را با تفسيرى دقيق براساس مبانى علمى بر رشته تحرير در آوردند.
بر اساس پيشنهاد عده اى از محققين محترم، مؤسسه دارالعرفان ضمن تحقيق مصادر و فهرست نگارى، اقدام به تجديد چاپ اين كتاب نمود.
اين مجموعه ى تحقيقى با توجه به اينكه برگرفته از قلم عالمانه ى معظم له مى باشد، در مباحث توبه مفيد خواهد بود.